# Mejl borta
Author: Pialinn

Jag undrar om t.ex en person som jobbar på en statlig myndighet kan radera mejlen hen skickat till mej? Använder  yahoo.se .  

Hittar inga mejl från hen, men hens E-post adress finns, så jag måste ha skickat nåt för att adressen ska finnas i min dator.

## Comment 1
Author: Kaj

Nix.

Enda sättet är om personen har loggat in på ditt Yahoo konto men då måste man ju ha ditt användarnamn och lösenord.

## Comment 2
Author: Pialinn

Men jag hittar inte det mejlet jag trodde hen skrivit.

## Comment 3
Author: Ladydragon

troligen har du raderat mailet

## Comment 4
Author: Pialinn

Nu vet jag varför jag inte hittade mejlen. Jag använder yahoo bara till "viktiga" saker. Så jag är inte van hur det fungerar.

På g-mejl står "mig" och den jag skrivit till. På yahoo står jag...jag, men inte vem jag skrivit till.

## Comment 5
Author: ru4real

Kolla i yahoo's spamlåda kanske? En del filtrerar ganska hårt och ibland hamnar saker i spam.

## Comment 6
Author: Pialinn

Nä, mejlet fanns i inkorgen, men yahoo missar vem jag mejlat med. Det står jag...jag, istället för jag...XXXX =den jag mejlat med.
