# Jag gjorde ngt med tangentbordet...
Author: Sunrise

Jag råkade göra något med tangentbordet medans jag chattade i msn... Nu kan jag inte skriva åäö eller ;: eller annat än dom vanliga bokstäverna, det blir bara symboler. Hjälp?

Ps. Påverkar bara msn.

Fixade det nu, vara bara att logga ut och så försvann det :P

## Comment 1
Author: Kaj

Längst ner i aktivitetsfältet på skärmen har du språkverktyget. Pröva att klikca på den och välj Svenska. Då bör tangentbordet slå om till svenska tecken

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1: Exakt varför skulle detta endast påverka "msn"?

## Comment 3
Author: Monarchy

Håll in Alt och tryck på Shift

## Comment 4
Author: SwedenZoo

Bara så ni vet, det står längst ner att h\*n har löst problemet, men ok,  det finns alltid någon mer som har samma problem. ![Flört](http://datorn.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 5
Author: Sunrise

Jag vet inte vad jag gjorde, någon tangentkombination, och i msn blev det man skrev konstigt. Men det påverkade inget annat. Jag provade att stänga av msn och sätta på det igen, då var det borta. :P
