# Spärrat Facebook
Author: [Borttaget]

Jag lade en spärr på facebook för länge sedan av olika orsaker. Nu skulle jag vilja ta bort spärren men vet inte hur man gör.

Jag har fått meddelande från fb att jag kan ha missat meddelanden och att det bara är att flytta meddelandet till inkorgen men det går inte. Kan någon tipsa?

Tack för hjälpen/Cherstin

## Comment 1
Author: Halvdansken

Vad menar du med att flytta meddelandet till inkorgen?

## Comment 2
Author: Liz85

Exakt vad står det i meddelandet och till vad får du det?

## Comment 3
Author: Lill-Kisse

Logiskt sett bör du kontrollera dina inställningar i Facebook för att se vad du har spärrat. Kan det t ex vara en spärr för att slippa en massa meddelanden till din mailbox? Om det är så, bör du i alla fall kunna läsa alla meddelanden i Facebook, så du kan knappast ha missat något egentligen.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Hej, jag har 3 meddelanden i skräppostlådan, alla från fb. När jag klickar på länkarna kommer det upp en ruta och i den står:

Det här meddelandet har konverterats till oformaterad text för att skydda personlig information. Länkar och andra funktioner har inaktiverats. Om du vill återställa de här funktionerna flyttar du meddelandet till inkorgen.

Tack för att ni vill hjälpa till. Jag lär mig väl så småningom.

## Comment 5
Author: Halvdansken

Men vad händer om du flyttar till inkorgen då? Vad har du för mailprogram?

## Comment 6
Author: beem

\# 4

[Här](http://office.microsoft.com/sv-se/outlook-help/om-skrappostfiltret-HP005242967.aspx) står det om det problem du har.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

.
