Har tagit över en HP G62 Nootbook, som är med Windows 7. Jag la in Windows 8 pro, som i sin tur gratis uppdaterades till w8.1 pro.
Jag brukar direkt efter formatering av dator, bränna ut reparation/återställningsskivor. Systemåterställning och allt vad det heter. Brukar bli typ 5 skivor. Men dessa alternativ hittar jag inte alls på w8.
Igår skulle jag installera photoshop cc, och skulle starta om datorn, men den totalt hakade upp sig vid inloggning. Tänkte att jag måste avinstallera programmet, men jag kom inte till felsäkert läge eller nått.. Ville jag köra troubleshoot så bad de mig sätta i skivor. Men det är just såna skivor jag inte kunnat skapa. Jag löste problemet till Slut, men känn säkrast med skivor om nått händer.