Datorn iFokus

Datorn

Etikettinternet
Läst 540 ggr
awjungfru57
0

Explorer 8 Äntligen lyckades jag!

Jag hade explorer 8 i första beta 2-formen (tror jag det hette) och blev väldigt förtjust i funktionerna. Sen kom den riktiga som heter rci eller nåt och jag har i flera dagar försökt ladda ner den, men icke. Och så försvann min gamla beta 2 och så var jag tillbaka på sjuan igen. Åhh vad tröttande!

Provade igen och igen tills jag plötsligt hittade att nån skrivit att om man avinstallerar adobe 9 så funkar det. Sagt och gjort, bort med nian och testa igen. Jaa!

Nu har jag åttan och favoriterna synliga i övre raden och en massa andra fiffiga funktioner. Rekommenderas!

Hjortronsylt
0
#1

Vad bra det hjälpte dej! Flört När jag äntligen fann svaret på installationsproblemet av IE8RC1 från Beta 2, efter otaliga forum och läsning, så är det ju här man ska skriva svaret och dela med sej - så andra kan ha glädje av det också!

Men….att bara ta bort Adobe 9 fungerar inte alltid, har jag märkt. Har en stationär dator som vägrar att installera IE8RC1 även fast Adobe 9 är avinstallerad och rensad med Ccleaner.