Datorn iFokus

Datorn

Etikettinternet
Läst 2718 ggr
Lynxx
0

Firefox 4 i februari

masqu
0
#1

de låter fint fint de älskar firefox Tyst

masqu
0
#2

de låter fint fint de älskar firefox Tyst

Lynxx
0
#3

**De e nära nu! Sista betan ute ;-)
**

Can we ship yet?
VERY CLOSE
How many hard blockers are left?
1
0 software bugs
of which 0 are in need of a patch

http://www.canweshipyet.com/

/L

Janne64
0
#4

Har kört med FF4 i tre beta varianter och tycker den rockar på bra Cool

guraknugen
0
#5

Men februari är ju slut nu…

[Woozy]
0
#6

FF4 äger… speciellt deras cache av lagrade sidor.. det funkar verkligen. mer än vad man kan säga om alla andra läsare som oxå skall ha cache, men laddar likt förbaskat varenda gång man backstegar..

FF 4 people helt enkelt. Cool

guraknugen
0
#7

Det råder säkert delade meningar om huruvida det är bra eller dåligt; det brukar ju göra det om det mesta. Kan tänka mig att en del anser att det är bra om någon form av kontroll sker huruvida sidan ändrats sedan förra gången den visades, medan andra kanske hävdar att så absolut inte får ske. Det är nog som det brukar vara, med andra ord.

johan
0
#8

#6: Hur menar du? Alla webbläsare jag testar mot hanterar cachen på det sättet sajten instruerar den om.

Om FF4 plötsligt börjar cacha sidor som inte ska cachas blir det inte så bra. Ska du manuellt trycka ladda om hela tiden för att se om något hänt?

Mvh // Johan

[Woozy]
0
#9

#8

Prova att backa några sidor så ser du skillnaden.. Tex Chrome är som hubba bubba i jämförelse… med FF senaste betan så går det blixtsnabbt. Glad

Lynxx
0
#10

Can we ship yet? YES! How many hard blockers are left? 0 0 software bugs of which 0 are in need of a patch

http://www.canweshipyet.com/

/L